cpt. Cook
 

Bagety s olivami a rozmarýnem

Bramborový chléb

Briošky v miskách

Ciabatta s vlašskými ořechy a gorgonzolou

Cuketkova Šumava nehnětená

Česnekový chléb se sušenými rajčaty

Domácí bagety z levného těsta

Domácí chlebové placky

Francouzské bagety

Chléb a housky na příští ráno

Chléb s cibulí

Chleba bez hnětení (à la NY Times)

Jednoduché založení a vedení kvásku

Jednoduchý bílý chléb

Minichleby z pšeničných klíčků

   bluestarbluestarbluestarbluestarwhitestar

Ořechový chleba se stiltonem

recept ze stránek www.tacos.cz
2 kusy:  20 dkg Stiltonu, 115 dkg vlašských ořechů, 10 dkg rozinek sultánek, 60 dkg hladké mouky, 40 dkg pšeničné mouky celozrnné + něco na poprášení, 2 lžičky sody, 2 lžičky soli, 8 dl podmáslí
zkopírováno z http://www.tacos.cz Troubu vyhřejeme na 180 °C. Ze sýra Stilton odřízneme kůrku a nadrobíme ho do mísy. Přidáme nasekané ořechy a sultánky a dobře promícháme. Mouky dáme do velké mísy. Přidáme sodu se solí a důkladně promícháme. Uprostřed uděláme důlek a vlijeme podmáslí.

www.tacos.cz Teď budeme muset pracovat rychle. Přidáme sýrovou směs a rukou nebo vařečkou vše smícháme dohromady, cílem je mírně měkké těsto. Suššímu těstu přidáme po lžících podmáslí nebo mléko. Lehce poprášíme pracovní plochu celozrnnou moukou, těsto rozdělíme na 2 stejné části. Jemně hnněteme jednu dávku, jen pár sekund, aby se vytvořila koule asi 17 cm v průměru. Přeneseme ji na plech vyložený papírem na pečení a nahoře hluboce nařízneme do kříže. Posypeme moukou. Opakujeme totéž se zbytkem těsta.

www.tacos.cz Bochníky upečeme v rozehřáté troubě 30-35 minut nebo dokud nejsou zlatohnědé a při poklepu na spodní stranu nezní dutě. Po 25 minutách zkontrolujeme a je-li to nutné, otočíme plech, aby se pekly rovnoměrně. Přeneseme na mřížku a necháme vychladnout.

vloženo 11.11.2016    zobrazeno 807x    verze pro tisk

Podmáslový chléb

Rychlý mrkvový flatbread

Toastový chléb