zkopírováno z http://www.tacos.cz Do hrnečku s mlékem pokojové teploty rozdrobíme droždí, přidáme cukr a v teple necháme vzejít kvásek (asi 15 minut podle kvality použitého droždí). Místo mléka lze použít i vodu. Do mísy prosijeme mouku (na její kvalitě také záleží), osolíme ji, přilijeme kvásek, vlažnou vodu a olej a vypracujeme vláčné nelepivé těsto. Vodou raději šetříme. Vařečkou zpracované těsto dáme na pomoučený vál a ručně jej ještě prohněteme, aby bylo hladké. Jestliže se těsto lepí, přidáme trochu mouky. Potom je vložíme zpět do mísy, posypeme lehce moukou, aby neokoralo, a přikryté utěrkou je necháme v teple kynout tak dlouho, až zdvojnásobí svůj objem (cca 2 hodiny). Po vykynutí těsto zpracujeme ručně nebo válečkem do potřebného tvaru a tloušťky. Před položením náplně by se těsto mělo potřít olejem, který zabrání rozmočení povrchu těsta při pečení. Pokud do náplně používáme suroviny, které se pomaleji tepelně zpracovávají, je vhodné připravit těsto silnější, asi 6 mm. Jinak připravíme těsto tenčí.
www.tacos.cz Pizzu lze péci na obvyklém plechu, na teflonu, ve formě, na plechu vyloženém alobalem nebo speciálním papírem. Pečeme-li pizzu na plechu, potřeme jej tence tukem. Použijeme-li olej, pak olej s kvalitou fritovacího, který snáší vysokou teplotu. Ostatní druhy olejů se přepalují.
www.tacos.cz Před pečením se trouba musí rozehřát. Nejprve pečeme pizzu při téměř nejvyšší teplotě, během 5 minut snížíme teplotu na polovinu. Doporučujeme zpočátku umístit pizzu blíže k tepelnému zdroji a po 5 minutách ji umístit dále. Okraj pizzy můžeme během pečení potírat rozšlehaným vejcem nebo bílkem, bude atraktivnější.