cpt. Cook
 

Bramborové lívanečky

Cibulové lívance

Frittata se špenátem a fetou

Lívance z mrkve

Lívance z rajčat a ovesných vloček

Pipérade

Placičky z ovesných vloček

Salámová frittata s hráškem

Slané mrkvové lívance

Smažené ovesné placičky

Sýrové lívanečky

Holandsko   whitestarwhitestarwhitestarwhitestarwhitestar

Špeková omeleta

Spekpannekoeken

recept ze stránek www.tacos.cz
4 porce:  215 dkg hladké mouky, 2 dkg kvasnic, 3/8 l mléka, 1/2 lžíce moučkového cukru, 2  vejce,  špetka soli, 20 dkg anglické slaniny bez kůže, 4 lžičky oleje ke smažení, 4 lžíce řepného sirupu
zkopírováno z http://www.tacos.cz Mouku nasypte do mísy a uprostřed vytlačte důlek - do něho rozdrobte droždí. Z mléka trochu odeberte, nalijte je s cukrem do důlku a zpracujte jako zákvas. Přikryjte ho a nechte v teple asi 20 minut kynout. Přidejte vejce, sůl a zbytek mléka, zpracujte na řídké těsto a nechte přikryté kynout dalších 20 minut.

www.tacos.cz Slaninu nakrájejte na proužky asi 1/2 cm široké. Na středně velké pánvi rozpalte trochu oleje a část slaniny na něm za střední teploty osmahněte dokřupava, asi 2-3 minuty. Nalijte na slaninu část těsta, vytvořte omeletu o průměru asi 16 cm a po obou stranách ji osmažte. Stejným způsobem připravte další omelety (počítejte dvě na porci, podle toho dělte slaninu a těsto), hotové udržujte teplé. Špekové omelety servírujte teplé, pokapané řepným sirupem.

www.tacos.cz Poznámka: špekové omelety jsou v Holandsku považovány za typické jídlo ke svačině, ke kávě, ale podávají se také k obědu, často s kompotem nebo zeleninovou přílohou.

www.tacos.cz Tip: jako doplněk můžete ještě oloupat dvě jablka, rozčtvrtit je, vykrojit jadřince, jablka pokrájet na plátky a podusit se slaninou. Bez slaniny a jenom s jablky získáte chutný dezert.

vloženo 21.06.2007    zobrazeno 1656x    verze pro tisk

Švýcarské sýrové koblihy
(Beignets au fromage)